Logo

  AbiWord tekstų rengyklė


Atsisiųsti AbiWord 2.4.1 Atsisiųsti importo ir eksporto papildinius Atsisiųsti naudotojo vadovą

Atviroji laisvai platinama tekstų rengimo programa AbiWord skiriama nesudėtingiems tekstams rengti, tačiau ji turi pakankamai galimybių ir praktiškai tinka kasdieniniams dokumentams ruošti. Nėra čia tik sudėtingų maketavimo, braižymo, spalvinimo funkcijų.

1 paveikslas AbiWord programa populiari pasaulyje. Programa kompaktiška, ja lengva naudotis, todėl ypač tinka pradedantiesiems. Dar viena iš pabrėžtinų savybių – programa AbiWord suderinama su Microsoft Word programa, visiškai lietuviška (lietuviškas ir žinynas), yra rašybos tikrinimas, palaikomi DOC, RTF, HTML formatai. Meniu punktai ir funkcijos panašios į MS Word programos, tad rengyklės pakeitimas nesukels problemų. AbiWord dizainas turėtų būti aiškesnis ir suprantamesnis pradedantiems, neperkrautas daugybe retai reikalingų funkcijų.

AbiWord programa tinka ir senesniuose, mažesnio pajėgumo kompiuteriuose. Todėl mokyklos gali aprūpinti pradedančius mokytis mokinius vienoda lietuviška tekstų rengimo programa. Kadangi programa laisvai platinama, tai mokiniai gali naudotis ja ir namuose.

2 paveikslas Nors programa ir paprasta, tačiau ji turi pakankamai priemonių tekstams rengti ir gali būti naudojama ne tik jaunesnėse, bet ir visose bendrojo lavinimo mokyklos klasėse – jos galimybių tekstams rengti pakanka.

AbiWord programai tinka ir nedidelių pajėgumų kompiuteris (bent 486 procesorius, 16 Mbaitų RAM). Programa veikia operacinėse sistemose Windows, GNU/Linux, Mac. Lokalizuota programa kol kas padaryta tik Windows sistemai.
Norint įdiegti programą AbiWord reikalinga:

  • Windows operacinė sistema; 95 ar bet kuri naujesnė versija;
  • Pageidautinas kompaktinių plokštelių skaitymo įrenginys arba interneto ryšys programai parsisiųsti iš interneto (reikalui esant programą galima persirašyti ir į kelis diskelius ir taip įdiegti).

www.abiword.org

Valid HTML 4.01 Transitional Valid CSS!