Pasiutęs siuntimas

 

Kartais elektroniniu paštu gauname reklamą su prierašu: Jei nebenorite gauti mūsų laiškų, išsiųskite atsakymą su žodžiu NESIUSTI

Kurgi ne... pusę dienos siunti, tokį laišką gavęs!

Kai kam pasiutimas matyt patinka, bet nesiseka tai padaryti su kompiuteriu, ir prašo patarimo: Nerandu mygtuko SIUSTI.

Matyt, taisyklingai parašyti žodį su nosine šaknyje ne visiems pavyksta. Parūpo pažiūrėti, kaip gramatiką išmano milijonus žinučių persiunčiantys mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai. Siunčiu žinutę savam teikėjui. Mano telefonas rašo taisyklingai: Siunčiamas pranešimas. Bet tuojau pasirodo kitas užrašas apie tai, kad teikėjas jau siunčia atsakymą: Siunciame…  Supainioti Č su C gali tik mažaraštis. Kuris paslaugų teikėjas mažaraštis, nesakysiu. Paskaitykite, ką į telefoną atsiunčia Jūsų mobiliojo ryšio operatorius, ir pamatysite…

Dabar kalbama apie dvejopą raštingumą: įprastą (kalbos) ir kompiuterinį. Abėcėlės moko nuo mažens. O kaip su kompiuteriniu raštingumu?

Kolega neseniai baigė „IT Protraining“ sertifikuoto mokymo centro, siūlančio aukščiausios kokybės mokymo paslaugas, kursus. Pasiteiravau, kaip ten mokoma raštingumo. Vietoj atsakymo parodė to centro anketą, kurią reikia užpildyti siekiantiems mokslo aukštumų. Joje paryškintai parašyta: Jokiu lietuvisku raidziu…

 

Gintautas Grigas

Gimtoji kalba. 2010, Nr. 2, p. 32.