~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ || Pradžia | Spauda | Renginiai | Mokykla | Žinynas | Žodynai | Literatūra | Svetainės | EN ||


Jei ieškojote IMS publikacijų, tai spauskite ČIA
Čia tik naujo, dar daromo, tinklalapio bandymas.

Ši tinklalapių grupė, kurią galima pavadinti nedidele interneto svetaine, skirta programinės įrangos lokalizuotojams ir internacionalizuotojams, konkrečiau – lietuvintojams. Trumpai apžvelgiama lietuvių kalbos situacija kompiuteryje ir kituose skaitmeniniuose įrenginiuose. Pateikiamos nuorodos į kitas svetaines lokalizavimo tematika: informacija apie renginius, įvykius, paskelbta arba spaudai rengiama medžiaga ir pan.

Pateikiama informacija turėtų būti naudinga ir programuotojams, rengiantiems programas eksportui, iš dalies ir kompiuterių naudotojams.Naujienos

2016-07-26

Išleistas naujas kompiuterijos terminų žodynas. Laidykla „Žara“ išleido naują Valentinos Dagienės ir Tatjanos Jevsikovos „Aiškinamąjį kompiuterijos terminų žodyną. Jame pateikta apie 5 tūkst. terminų. Šis žodynas nuo tų pačių autorių išleisto „Enciklopedinio kompiuterijos žodyno“ skiriasi tuo, kad jis sudarytas pagal terminų žodynų leidybos taisykles – į jį įtraukti tik terminai (jie yra tik daiktavardžiai) ir tikslios jų apibrėžtys be iliustracijų, komentarų.

Šio žodyno skaitmeninis variantas yra interneto svetainėje „Raštija“ (>>>). Jis taip pat įtrauktas į šios svetainės terminų bazę.

2016-05-07

2016 m. Kalbos premijos laureatu tapo doc. dr. Lionginas Pažūsis. Už reikšmingą lituanistinę veiklą – lietuvių kalbos vartojimo viešajame gyvenime puoselėjimą ir skatinimą, akademinio lietuvių kalbos diskurso plėtrą, lietuvių kalbos akademinių darbų vertimą į anglų kalbą ir lietuvių poezijos sklaidą anglų kalba – 2016 m. Felicijos Bortkevičienės Kalbos premija laureatu tapo kalbininkas, vertėjas doc. dr. Lionginas Pažūsis. Išsamiau.

2016-03-10

Gražiausio interneto srities vardo, turinčio savitųjų lietuvių kalbos abėcėlės raidžių, rinkimai. Tai vienas iš Interneto savaitės, vykstančios š. m. nuo kovo 14 iki kovo 20 dienos, renginių. Jo pradžia kovo 17 d. Išsamiau.

2015-10-20

Programų lokalizavimo pamoka Europos programavimo savaitėje. 2015 m. spalio 10–18 d. vyko Europos programavimo savaitės renginiai. Vienas jų buvo skirtas programų lokalizavimui. Pamoką sudarė dvi dalys:

1. Įvadinė paskaita, iliustruota programos „Skype“ lokalizacija. Klausytojai sužinojo kaip rasti, versti ir redaguoti lokalizuojamus tekstus ir čia pat pamatyti rezultatą veikiančioje programoje.

2. Praktinė dalis, kurioje klausytojai analizavo ir testavo kelių lokalizuotų programų tekstus. Tikimės, kad dalį testavimo rezultatų bus galima panaudoti sulietuvintoms programoms tobulinti.

Klausytojai taip pat buvo supažindinti su galimybėmis toliau gilinti lokalizavimo žinias ir kaip įsijungti į lokalizuotojų gretas.

Įvadinės paskaitos medžiagą galima parsisiųsti iš čia.

Ateinanti Programuotojų savaitė bus 2016 m. spalio 17–23 d.Pastabas ir siūlymus prašytume siųsti šios svetainės prižiūrėtojui Gintautui Grigui.

čia buvo skaitiklis...
nuo 2016-09-23